Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

ДПС: податковий контроль за торгівельною діяльністю через мережу Інтернет продовжується

, опубліковано 05 січня 2024 о 13:05

Державна податкова служба України повідомляє, що підрозділами податкового аудиту на постійній основі здійснюються активні заходи податкового контролю суб’єктів господарювання в частині виявлення порушень порядку проведення розрахунків при продажу товарів через мережу Інтернет.

Так, фахівцями податкової служби Полтавщини за результатами розгляду звернення громадянина та доперевірочного аналізу було з’ясовано, що суб’єкт господарювання здійснює реалізацію елітних смартфонів, аксесуарів до них, комп’ютерної техніки та інших товарів преміум-сегменту як безпосередньо в магазині, так і через мережу Інтернет. Аналіз задекларованих обсягів розрахункових операцій свідчив про високу ймовірність їх заниження та приховування, внаслідок чого було схвалено рішення про доцільність проведення фактичної перевірки.

У ході проведення перевірки магазину на території м. Полтави встановлено факт здійснення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій, що підтверджувало інформацію, наведену у зверненні. Крім того, встановлено факт використання платником податків праці двох найманих працівників без належного оформлення трудових відносин відповідно до вимог чинного законодавства.

За результатами проведеної перевірки до суб’єкта господарювання за виявлені порушення, в установленому законом порядку та терміни, будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції орієнтовно на суму 225 тис. гривень. Копії матеріалів щодо встановленого порушення вимог законодавства про працю направлено для розгляду та прийняття відповідного рішення до Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

ДПС вкотре наголошує, що дотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» при здійсненні торгівельної діяльності, а також офіційне оформлення трудових відносин з найманими працівниками – це не тільки гарантоване уникнення штрафів, а й репутація сумлінного платника податків.

Для оперативного реагування на незаконну господарську діяльність (торгівля без державної реєстрації, без застосування РРО, без наявності відповідних ліцензій тощо) ДПС можна інформувати ДПС про такі випадки через чат-бот «StopViolationBot» месенджеру «Telegram».