Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

При здійсненні інтернет-торгівлі дотримуйтесь вимог законодавства

, опубліковано 05 січня 2024 о 09:58

Працівниками підрозділу фактичних перевірок податкового аудиту ГУ ДПС у Житомирській області на постійній основі здійснюється робота щодо виявлення фактів порушень законодавства суб’єктами господарювання, зокрема при здійсненні торгівлі у мережі Інтернет.

Так, на підставі отриманого звернення, працівниками відділу фактичних перевірок проведено перевірку одного з суб’єктів господарювання, що здійснює торгівлю автомобільними комплектуючими через мережу Інтернет у місті Житомир та використовує відому назву мережі магазинів автозапчастин, яка здійснює діяльність на території всієї країни.

У ході здійснення покупки автомобільного акумулятора вартістю 7 тис. гривень та за результатами фактичної перевірки зазначеного Інтернет-магазину встановлено факт проведення розрахунків у сфері торгівлі без застосування РРО/ПРРО та без видачі розрахункового документу встановленої форми та змісту.

Дії продавця кваліфіковано, як порушення вимог пункту 1 та 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що, за результатами проведених контрольно-перевірочних заходів, передбачає застосування до нього як штрафних (фінансових) санкцій так і притягнення через суд до адміністративної відповідальності (стаття 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення) за порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

ДПС вкотре наголошує на обов’язку всіх суб’єктів господарювання дотримуватися вимог діючого законодавства, в тому числі щодо проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг і праві споживача вимагати надання йому розрахункового документу встановленої форми та змісту, адже виданий фіскальний чек є запорукою не тільки надходжень до бюджету, але і гарантією захисту прав споживачів.