Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2006 року № 1724 «Деякі питання оренди земель»

опубліковано 28 вересня 2017 о 09:29

1. Вид та назва регуляторного акта

Постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2006 року № 1724 «Деякі питання оренди земель» (далі – постанова).

 2.  Виконавець заходів із відстеження

Державна фіскальна служба України.

 3. Цілі прийняття акта

Постановою внесені зміни до Типового договору оренди землі (далі – Типовий договір), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року № 220, що забезпечує його відповідність нормам чинного законодавства у частині визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності. Зокрема, затверджено форми розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких не проведена, і за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена.

 4. Строк виконання заходів із відстеження

Вересень 2017 року.

 5. Тип відстеження

Періодичне.

 6. Методи одержання результатів відстеження

Одержання результатів періодичного відстеження результативності постанови проводилося методом соціологічного опитування.

 7. Данні, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Типовий договір, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року № 220, доповнено нормами щодо:

обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнта індексації, визначених законодавством;

перегляду розміру орендної плати у разі зміни розміру земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

визначення орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності у розмірі, встановленому Законом України «Про оренду землі». З метою встановлення контролю за дотриманням цієї норми законодавства затверджено додатки 1 і 2 до вказаного Типового договору.

Запроваджені постановою зміни до Типового договору сприяють посиленню контролю за повнотою її обчислення і своєчасністю сплати до бюджету.

Дані щодо результативності регуляторного акта отримано шляхом проведення соціологічного опитування працівників регіональних контролюючих органів під час адміністрування орендної плати за землі державної або комунальної власності.

 8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Для встановлення кількісних та якісних значень показників результативності регуляторного акта було проведено опитування 23 регіональних контролюючих органів, з яких 23 (або 100 відсотків) позитивно відгукнулися щодо положень регуляторного акта.

 9.  Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Порівняльний аналіз оцінки реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення цілей свідчить, що соціально-економічні наслідки дії постанови є позитивними, оскільки прийняття постанови надає змогу отримувати повну інформацію стосовно розрахунку орендної плати за землі державної та комунальної власності.

Дія постанови стосується суб’єктів господарювання, які сплачують орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності. Постанова не зачіпає і не впливає на інтереси інших суб’єктів господарювання – платників податків, тому не може порушувати або упереджувати їх законні інтереси у сфері господарювання, а також не може чинити вплив на ведення їх господарської діяльності.

Результати періодичного відстеження регуляторного акта свідчать, що постанова має високий ступінь досягнення визначених цілей, результати реалізації його положень мають позитивну динаміку.

На підставі викладеного та за результатами проведеного відстеження можна зробити висновок, що цілей прийняття регуляторного акта досягнуто.

Разом з тим слід зауважити, що справляння плати за землю з 01 січня 2011 року здійснюється відповідно до положень розділу ХІІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), яким визначено основні елементи платежу, зокрема ставки податку.

Закон України «Про плату за землю», на якому базується посилання у додатках до постанови, втратив свою чинність у зв’язку із прийняттям Кодексу.

Отже, вважаємо, що на сьогодні постанова потребує внесення змін з метою приведення її у відповідність до норм Кодексу.

 

В.о. Голови Державної
фіскальної служби України                                                                    М.В. Продан