Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Співробітництво України з ІОТА

Співробітництво України з ІОТА триває з 1999 року, а у вересні 2003 року під час 7-ої Генеральної Асамблеї ІОТА, яка відбувалася у м. Таллінн (Естонська Республіка), було схвалено рішення щодо набуття Україною асоційованого членства в Організації (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2004 № 784).

У зв’язку зі змінами в положенні про членський статус в Організації, затвердженими Резолюцією 8-ої Генеральної асамблеї ІОТА «Про членство та стратегію ІОТА», та змінами до Статуту ІОТА, прийнятими під час 9-ої Генеральної асамблеї ІОТА, починаючи з 2006 року, всі податкові адміністрації європейських країн, які були асоційованими членами ІОТА, набули статусу повного члена. Асоційоване членство в Організації передбачено лише для податкових адміністрацій неєвропейських країн.

У травні 2006 року в м. Будапешті під час 10-ої Генеральної асамблеї ІОТА у результаті голосування абсолютною більшістю голосів Україну було прийнято у повні члени організації. Повне членство в ІОТА затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2006 року № 582.

У Статуті ІОТА визначено загальні умови членства в організації, функції вищого органу − Генеральної асамблеї, інших установчих та технічних органів, повноваження Президента, Виконавчої ради, Внутрішніх аудиторів та Виконавчого секретаря.

Щорічні програми технічної діяльності ІОТА складаються за участі всіх членів Організації. Таким чином кожній податковій адміністрації надається можливість запропонувати для включення до програми саме ті питання, які для неї є найбільш актуальними. Тематичні семінари та симпозіуми охоплюють різні напрями діяльності у сфері податкового адміністрування, починаючи від методів удосконалення роботи у сфері обслуговування платників податків, боротьби з ухиленнями від сплати податків та податковим шахрайством та завершуючи впровадженням найсучасніших інформаційних технологій у процеси прийняття та обробки податкової звітності, аудиту та обліку.

Великою популярністю користуються семінари з вивчення практичного досвіду, під час яких кожен учасник презентує справу із власної практики, а потім під час пленарних дискусій обговорюють шляхи вирішення тих чи інших проблем. У такому форматі регулярно проводяться заходи, присвячені оподаткуванню фінансових інструментів, трансфертному ціноутворенню, шахрайству з ПДВ.

Важливим напрямом діяльності є робота галузевих груп та форумів ІОТА – заходів, які проводяться на регулярній основі за участі найкращих експертів у відповідних галузях. Завданням таких заходів є розробка та вирішення специфічних питань, підготовка детальних методичних рекомендацій, посібників позитивної практики тощо шляхом проведення постійних активних консультацій. Сьогодні в ІОТА працює галузева група за напрямом „Управління боргом” та форуми за напрямами:

- супроводження великих платників податків;
- навчання та підготовка персоналу;
- виявлення та боротьба з шахрайством у сфері ПДВ.

Ефективно працює служба Технічних запитів ІОТА, за допомогою якої податкова адміністрація країни-члена може отримати на свій запит швидку та детальну відповідь, складену на підставі отриманої інформації від інших членів.
Заслуговує на увагу веб-сайт ІОТА, через який країни-члени мають доступ до багатьох інформаційних ресурсів, включаючи податкове законодавство зарубіжних країн, публікації та посібники, інформацію про структури, функції податкових адміністрацій та інших державних органів зарубіжних країн. Крім того, ІОТА видає журнал для податківців „Податкова трибуна”.

З початку 2019 року працівники ДПС взяли участь в таких заходах ІОТА:

- участь у семінарі «Профілактика ПДВ – шахрайство у автомобільному секторі» (м. Будапешт, Угорщина, з 11.02-14.02.2019);

- участь у форумі на тему використання даних з автоматичного обміну інформацією (м. Баку, Азербайджан, з 11.02-14.02.2019);

- участь у 25-му форумі ІОТА Головних контактних осіб (Цюріх, Швейцарія з 11.03-14.03.2019);

- участь у 23-му засіданні Генеральної Асамблеї ІОТА (м. Брюссель, Королівство Бельгія з 01.07-05.07.2019);

- участь у 118-му засіданні Виконавчої ради ІОТА (м. Будапешт, Угорщина, з 09.09-12.09.2019).