Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)

GIZ – це німецький фонд міжнародного співробітництва, аналогічний таким організаціям, як USAID (Агенція США з міжнародного розвитку), SIDA (Шведська агенція міжнародного розвитку та співробітництва), Adetef (Агенція технічної допомоги Франції). Головою наглядової ради GIZ є Держсекретар Міністерства економіки ФРН. Бюджет організації складає 380 мільйонів євро, а обсяг операцій – 2 мільярди євро. Товариство активно працює в більше, ніж 90 країнах світу.

Співпраця Служби з Німецьким товариством міжнародного співробітництва розпочалася з грудня 2012 року, коли експертами GIZ було підготовлено Звіт про аналіз національної податкової системи в Україні. За результатами ознайомлювальної зустрічі з представниками GIZ, яка відбулася 27 лютого 2013 року було визначено основні напрями співпраці (трансфертне ціноутворення, ризикоорієнтована перевірка підприємств, податок на додану вартість) та складено орієнтовну програму спільних дій.

За період з 2012 року по 2019 рік представники Служби взяли участь у 29 навчальних заходах організованих Німецьким товариством міжнародного співробітництва за визначеними напрямами.

При підтримці GIZ Ukraine представники Служби взяли участь у 4 навчальних візитах до Німеччини з метою вивчення німецького досвіду адміністрування податків та обміну досвідом з питань відомчого контролю та внутрішнього аудиту.

Крім того, за результатами домовленості між керівництвом Служби та GIZ було реалізовано пілотний проект «Проведення аналізу окремих робочих процесів Державної фіскальної служби України на базі Головного управління ДФС у м. Києві» (BPR). Під час проекту німецькими експертами GIZ було здійснено аналіз робочих процесів, які стосуються ПДВ, контрольованих операцій, ТЦ, податку на прибуток та податку з доходу фізичних осіб, а також обслуговування платників податків.

За результатами реалізації зазначеного пілотного проєкту на початку 2019 року відбувся підсумковий семінар з огляду та аналізу робочих процесів і функцій. Отримано рекомендації експертів GIZ щодо збільшення кількості автоматизованих операцій, які виконуються органами ДПС, покращення організаційної структури та запровадження системи ризик-менеджменту.

З початку 2019 року у рамках реалізації Проєкту «Підтримка реформи управління державними фінансами» для представників ДПС відбулося 8 навчальних семінарів GIZ за напрямами: міжнародні бази даних у сфері трансфертного ціноутворення; підготовка тренерів з питань ТЦ; система оподаткування підакцизних товарів у ЄС; застосування непрямих методів перевірки платників податків – юридичних осіб.

Крім того, з метою імплементації елементів дуальної освіти у червні 2019 року підписано чотиристоронній Меморандум між GIZ, Національним університетом ДФС, Київською школою економіки та ДФС про співробітництво. Наразі розроблено навчальну магістерську програму «Фіскальне адміністрування» та сформовано групу студентів НУ ДФС, які пройдуть навчання за цією програмою. Також визначено групу менторів. Київською школою економіки розроблено програму навчання для групи менторів.