Побудова ефективної системи запобігання та протидії корупційним проявам у податкових і митних органах є пріоритетним напрямом у процесі реформування Державної фіскальної служби України.
З метою забезпечення дієвого запобігання корупційним та іншим правопорушенням у сфері службової діяльності розроблено Антикорупційну програму ДФС на 2015-2017 роки, яку затверджено наказом ДФС від 18.08.2015 № 614, та методичні рекомендації з реалізації її положень.
Програмою впроваджено комплексну систему заходів щодо запобігання і протидії корупції, планування та координації діяльності підрозділів ДФС та її територіальних органів у процесі реалізації податкової та митної політики, здійснення інших заходів, спрямованих на ефективне попередження та викорінення корупції.
Ключовим положенням Антикорупційної програми є покладання обов’язків щодо антикорупційної діяльності безпосередньо на керівників підрозділів фіскальної служби.
Так, з метою реалізації Антикорупційної програми керівники структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів проводять аналіз можливих корупційних загроз, за результатами якого розроблюють плани заходів щодо мінімізації корупційних проявів, з урахуванням закріплених функцій і процедур, властивих напрямів діяльності, а також забезпечують їх виконання.
У разі скоєння службовою особою корупційного правопорушення заходи дисциплінарного впливу застосовуються до осіб, що його вчинили, а також їх безпосередніх керівників та керівників підрозділів, що у межах своїх повноважень не забезпечили ефективного контролю за дотриманням підлеглими антикорупційного законодавства. При цьому під час проведення службового розслідування за такими фактами вивчається ефективність заходів, вжитих керівниками з метою реалізації Програми.
Таким чином, керівники нестимуть відповідальність за протиправні дії своїх підлеглих
На сьогодні розроблений і виконується план заходів ДФС на перше півріччя 2016 року та відповідні плани заходів територіальних органів.
Отже, Головне управління внутрішньої безпеки, на яке покладено завдання забезпечення заходів щодо запобігання корупції в органах ДФС, здійснює координацію роботи щодо усунення корупційних ризиків, узагальнення та аналіз відомостей про хід виконання Антикорупційної програми з урахуванням інформації, отриманої від структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів.