Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Лист ДФС від 04.02.2016 № 2381/6/99-99-19-03-02-15

опубліковано 11 лютого 2016 о 17:50

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо внесення змін до системи електронного адміністрування податку на додану вартість та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Основою побудови системи електронного адміністрування податку на додану вартість є необхідність реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) всіх податкових накладних та розрахунків коригування до них.

Депонування коштів на рахунках в системі електронного адміністрування ПДВ відбувається в розмірі ПДВ з доданої вартості, тобто реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування здійснюється на суму ПДВ, зазначену в отриманих податкових накладних та сплачену на митниці, лише у разі недостатності якої платник для забезпечення такої реєстрації повинен поповнити свій електронний рахунок на суму такої недостачі.

За допомогою правил системи електронного адміністрування ПДВ забезпечується відповідність сум нарахованого та сплаченого ПДВ, оскільки суми ПДВ від доданої вартості гарантуються грошовими коштами.

Отже, ефективність системи електронного адміністрування ПДВ може бути забезпечено лише у випадку її застосування всіма платниками податку.

Крім того слід зазначити, що систему електронного адміністрування ПДВ запроваджено з метою ліквідації податкових ям, а також ринку податкових мінімізаторів, який створював нерівні умови діяльності для законослухняних платників податку.

Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” (далі – Закон № 643), який набрав чинності 29.07.2015, внесено зміни до порядку обрахунку показників формули, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу. Зокрема, передбачено, що формулу (всі її складові), яка визначає суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, на початок третього робочого дня після набрання чинності Законом № 643 було „обнулено”, за винятком окремих складових формули (сума податку за виданими і отриманими податковими накладними та сума податку за митними деклараціями, аркушами коригування і додатковими деклараціями), сформованих починаючи з 01.07.2015.

Після такого „обнулення” до формули автоматично включені:

суми середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (т.з. „овердрафт”);

суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість станом на 1 липня 2015 року;

суми залишку коштів на електронному рахунку платника у системі електронного адміністрування ПДВ за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з податку за звітний (податковий) період за червень 2015 року до перерахування з електронного рахунка до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 200¹.6 статті 200¹ Кодексу;

суми від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень/ІІ квартал 2015 року.

 

Голова                                                                                                 Р.М. Насіров