Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Реєстр відповідей ДПС України на актуальні питання платників ПДВ щодо порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН)

14.02.2012 -

1. Хто має право на отримання відомостей із Єдиного реєстру податкових накладних?

Направляти запит на отримання відомостей із ЄРПН має право лише контрагент (покупець), який був зазначений Продавцем у зареєстрованій податковій накладній.

 

2. Чи можна вилучити  податкову накладну із ЄРПН?

Ні. Механізм вилучення зарестрованих податкових накладних відсутній, оскільки це є порушенням порядку ведення ЄРПН.

 

3. Якщо підприємство не імпортер, а – посередник. Чи необхідно йому реєструвати податкові накладні із сумами ПДВ менше 10 тис.грн?

Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ  Податкового кодексу України, податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

Згідно пункту 12.3 Порядку заповнення податкової накладної, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної»  графа 4 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) заповнюється у разі постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України на всіх етапах постачання таких товарів/послуг.

 

4. Як отримати дані про своїх покупців із  Єдиного реєстру податкових накладних?

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу запроваджено ведення Єдиного реєстру податкових накладних. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець зобов’язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Реєстрі. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Реєстру.

Для отримання інформації із Реєстру, покупець складає запит в електронному вигляді за допомогою програмного забезпечення та надсилає його засобами телекомунікаційного зв’язку ДПС України. За результатами пошуку зазначеної у запиті податкової накладної та/або розрахунку коригування автоматично формується витяг з Реєстру, у якому наводяться відомості щодо податкової накладної та розрахунку коригування. Зазначений витяг надсилається платнику не пізніше операційного дня, що настає за днем надходження запиту.

 

5. Як зареєструвати розрахунок коригування до податкової накладної, яка раніше не підлягала реєстрації?

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.10 №1246. Відповідно до абзаців 2 та 3 пункту 3 вказаного Порядку:

«…У разі коли продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що не підлягає реєстрації, у зв'язку з чим загальна сума податку за операцією з постачання товарів (послуг) досягає обсягу, визначеного пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, до Реєстру в обов'язковому порядку вносяться відомості, що містяться у такому розрахунку. 

Розрахунок коригування податкової накладної, відомості якої не внесено до Реєстру, реєструється після реєстрації такої накладної незалежно від дати її складення...»

Отже, якщо загальна сума податку за операцією з постачання товарів (послуг) (сума ПДВ згідно податкової накладної та сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту розрахунку коригування) досягає обсягу, визначеного пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу (тобто 10 тис. грн.), то підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних і податкова накладна і розрахунок коригування до неї.

 

6. У який термін податкова накладна може бути зареєстрована у ЄРПН?

Відповідно до абзацу 7 п.201.10 ст.201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.