Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Звіт про періодичне відстеження результативності розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 серпня 2013 року № 587-р „Про схвалення Концепції створення та функціонування автоматизованої системи „Єдине вікно подання електронної звітності”

опубліковано 18 вересня 2017 о 15:58

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 серпня 2013 року № 587-р „Про схвалення Концепції створення та функціонування автоматизованої системи „Єдине вікно подання електронної звітності” (далі – розпорядження).

 

2. Назва виконавця заходів з періодичного відстеження результативності регуляторного акта

Державна фіскальна служба України.

 

3. Цілі державного регулювання

Основною ціллю розпорядження є забезпечення реалізації завдань:

п.250 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128/2013;

державної політики у сфері інформатизації, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, надання послуг з подання за допомогою мережі Інтернет в електронному вигляді звітності до центральних органів виконавчої влади.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження

Оскільки для визначення значень показників результативності регуляторного акта використовуються виключно статистичні дані, базове відстеження здійснено після набрання чинності цим регуляторним актом станом на 1 січня 2014 року.

 

5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне)

Періодичне.

 

6. Методи одержання результатів відстеження

Визначаються загальні статистичні дані щодо кількості документів, надісланих платниками засобами електронного зв’язку в електронному вигляді з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Для відстеження результативності регуляторного акта використовується інформація Єдиного банку даних про платників – юридичних осіб, Державного реєстру фізичних осіб та Реєстру платників податку на додану вартість.

 

8. Кількісні та якісні показники результативності акта

За січень - серпень  2017 року в органах Державної фіскальної служби опрацьовано понад 206,5 млн. документів від 1 045 тис. тис. суб’єктів господарювання, надісланих платниками в електронному вигляді засобами електронного зв’язку.

Зокрема, звітність з єдиного соціального внеску у серпні 2017 року подали 186 тис. суб’єктів господарювання, з них 166,4 тис. суб’єктів господарювання в електронному вигляді.

Наведені показники слугуватимуть джерелом порівняльних даних для аналізу результативності під час проведення подальших періодичних відстежень.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання є високим. Розпорядження було оприлюднено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua).

 

9. Оцінка результативності акта та ступеня досягнення визначення цілей

Видане розпорядження відіграло значну роль у впорядкуванні механізмів електронної взаємодії центральних органів виконавчої влади та суб’єктів подання звітності через впровадження єдиних, уніфікованих стандартів процесу подання, оброблення, використання звітності, належного нормативно-правового, організаційного та технологічного забезпечення.

Результативність цього розпорядження характеризуватиметься забезпеченням дотримання законодавства при поданні звітності в електронному вигляді та взаємодії центральних органів виконавчої влади і суб’єктів подання звітності.

 

В.о. Голови Державної

фіскальної служби України                                                                   М.В. Продан