Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 2013 року № 390 „Про визначення пунктів пропуску через державний кордон України, через які здійснюється переміщення підакцизних товарів, та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України”

опубліковано 19 травня 2017 о 16:35

1. Вид та назва регуляторного акта 

Постанова Кабінету Міністрів України від 29 травня 2013 року № 390 „Про визначення пунктів пропуску через державний кордон України, через які здійснюється переміщення підакцизних товарів, та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України”.

 

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності 

Державна фіскальна служба України.

 

3. Цілі прийняття акта 

Визначення переліку пунктів пропуску через державний кордон України для автомобільного та залізничного сполучення, у яких здійснюється переміщення спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за кодами згідно з УКТЗЕД 2103 90 30 00, 2106 90, 2204-2208, 2401, 2402 10 00 00, 2402 20 90, 2403, на які встановлено акцизний податок (далі – підакцизні товари) з метою посилення контролю за їх переміщенням та створення сприятливих умов для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Зняття раніше встановлених актами Кабінету Міністрів України обмежень щодо переміщення підакцизних товарів через пункти пропуску через державний кордон України для морського, річкового, поромного та повітряного сполучення.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження 

З 18.04.2017 по 17.05.2017.

 

5. Тип відстеження 

Періодичне.

 

6. Метод одержання результатів відстеження результативності 

Для проведення періодичного відстеження результативності регуляторного акта, як і зазначалося в аналізі регуляторного впливу, використовувався статистичний метод.

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалися результативність, а також способи одержання даних 

Враховуючи цілі регулювання, для періодичного відстеження результативності регуляторного акта було проведено дослідження статистичних даних щодо кількості переміщень підакцизних товарів у розрізі пунктів пропуску через митний кордон України та звернень суб’єктів господарювання, перевізників, транспортно-експедиційних організацій щодо визначення пунктів пропуску через державний кордон, у яких здійснюється переміщення вказаних товарів.

Під час проведення дослідження оцінювались показники результативності:

кількість підакцизних товарів, що переміщувались через митний кордон України, у розрізі пунктів пропуску;

кількість звернень суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо проблем, пов’язаних з переміщенням через митний кордон України підакцизних товарів, маршрутами перевезень таких товарів тощо.

 

8. Кількісні та якісні показники результативності 

Спостерігається тенденція до встановлення постійних напрямків та обсягів переміщення підакцизних товарів.

Збільшення обʼєму переміщень підакцизних товарів в окремих пунктах пропуску зумовлено тимчасовим закриттям пунктів пропуску на Сході України та в АР Крим.

Зменшується кількість звернень суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо проблем, пов’язаних з переміщенням через митний кордон України підакцизних товарів.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та фізичних осіб можна визначити високим. Акт опубліковано в Урядовому кур’єрі, 2013, 06, 08.06.2013 № 102 та в Офіційному віснику України, 2013, № 42 (14.06.2013), ст. 1504.

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей 

Підсумовуючи викладене вище та за результатами аналізу періодичного відстеження, можна зробити висновок, що регуляторний акт має достатній рівень досягнення визначених цілей.

 

 

В.о. Голови Державної
фіскальної служби України                                                 М.В. Продан